O firmie

Początek działalności firmy “Qraś”’ datuje się już na drugą połowę lat 70- tych. Jednakże bardzo intensywny rozwój branży meblarskiej rozpoczął się pod koniec lat 80 - tych. Pierwszym etapem działalności firmy było uruchomienie produkcji mebli kuchennych, pokojowych oraz tapicerowanych. W roku 1993 otwarta została hurtownia w Elblągu, która zajmowała się zaopatrzeniem zakładów stolarskich we wszelkiego rodzaju materiały używane do produkcji mebli. W ciągu kilku kolejnych lat działalności firmy otwarte zostały oddziały w Toruniu, Swarzędzu, Bydgoszczy i Gdańsku.

W drugiej połowie lat 90 - tych uruchomiona została produkcja frontów meblowych na bazie płyty MDF, oklejanych folią PCV. Początkowo była to bardzo skromna oferta obejmująca kilka podstawowych kolorów oraz wzorów wyfrezowań frontów. Obecnie jest to już około 70-ciu kolorów i tyle samo wzorów i rodzajów wyfrezowań.

Kolejnym osiągnięciem firmy było wprowadzenie technologii lakierowania i patynowania frontów.
Dla klientów ceniących sobie walory użytkowe i estetyczne, jakie daje stosowanie materiałów naturalnych w meblarstwie, stworzona została linia produktów wykończonych okleinami naturalnymi oraz okleinami rekonstruowanymi. Są to fronty, płyty oraz formatki wykonane na bazie płyt drewnopochodnych.
Mamy nadzieję, że ta krótka prezentacja naszej firmy zachęci Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz przekona do współpracy z nami.

Oprócz produkcji, firma "QRAŚ" zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów i akcesoriów meblowych. W hurtowniach można nabyć poza naszymi produktami, wszystkie niezbędne materiały do produkcji mebli renomowanych firm.Zarząd i Pracownicy
Firmy “Qraś”